+38 063 169 98 67
Please contact us to check academic transcript , WhatsApp/Telegram/Viber +380507133624  or check it online here

Антикорупційна діяльність

Проєкт “Прозорі університети” Офісу доброчесності НАЗК

Методичні рекомендації

anti corruptionКорупційні правопорушення – діяння, що містять ознаки корупції та, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», тягнуть за собою кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Шкоду від корупційних дій важко обчислити, адже це не лише прямі збитки для організації. Це шкода для її репутації або економічного становища внаслідок ухвалення неефективних рішень. А якщо говорити про навчальний заклад, то корупція може призвести до з’явлення на ринку праці некомпетентних фахівців, а це – пряма загроза нашому майбутньому. Адже кожен із нас може натрапити на перукаря, який поставить під загрозу важливу ділову зустріч, управлінця, який приведе компанію на межу банкрутства, або лікаря, який стане причиною погіршення стану або навіть летального випадку.

Саме тому наш Університет декларує нульову толерантність до корупції та постійно вживає всіх визначених антикорупційним законодавством заходів, щоб виявити прямі чи опосередковані корупційні правопорушення і запобігати їм. Однак досягти реальних результатів у цьому питанні можна лише завдяки спільним зусиллям усіх працівників Університету, їхній ініціативності та відповідальності.

Згідно з п. 1(б) статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», особу, яка має обґрунтоване переконання щодо порушення іншою особою цього Закону та повідомляє про нього, називають викривачем.

Працівники Університету мають право невідкладно інформувати уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції в Університеті (далі – Уповноважений) про випадки порушення Антикорупційної програми або підбурювання до таких дій; прямі або опосередковані корупційні правопорушення з боку інших працівників Університету або фізичних чи юридичних осіб, із якими заклад перебуває або планує перебувати в ділових відносинах.

Отже, нагадуємо: якщо у вас є інформація про можливі випадки корупції в Університеті, вам слід усно або письмово повідомити про це Уповноваженому. Також ви можете надіслати листа з цього приводу на e-mail: . Або вкинути паперового листа в скриньку довіри, яку розміщено в Університеті.

Якщо ви турбуєтеся про свою безпеку, нагадуємо: повідомити про порушення антикорупційного законодавства можна анонімно. Але зверніть увагу: анонімне повідомлення підлягає розгляду, лише якщо наведена в ньому інформація стосується конкретної особи та містить фактичні відомості, які можна перевірити.

В листі, призначеному для скриньки довіри, необхідно вказати:

  • своє прізвище, ім’я, по батькові та адресу, на яку викривач бажає отримати відповідь;
  • прізвище, ім’я, по батькові, посаду, місце роботи особи, яка вчинила корупційне правопорушення;
  • обставини, за яких було вчинено правопорушення.

Зверніть увагу: викривачі перебувають під захистом держави. Зокрема, згідно з п. 1 статті 534 Закону України «Про запобігання корупції», до особи, яка повідомила про порушення антикорупційного законодавства, або члена її сім’ї не можна застосувати такі заходи:

  • звільнення або примушення до звільнення;
  • притягнення до дисциплінарної відповідальності;
  • інші негативні заходи (переведення, атестацію, зміну умов праці, відмову в призначенні на вищу посаду, скорочення заробітної плати).

Отже, закликаємо вас, шановні працівники: будьте небайдужі – невідкладно повідомляйте про всі факти корупції, які вам відомі!

Контакти

Адреса

Приймальна комісія:
проспект Академіка Глушкова, буд.42 В, м. Київ, Україна - 03187

Телефон

+38 063 169 98 67
+38 096 303 77 70

Email


Приєднатися до нас

Контакти

Ректорат

+38 (044) 338 00 42

Приймальна комісія

+38 096 125 29 21

+38 063 303 77 70

+38 063 169 98 67

Foreign students department

+380507133624

Наша адреса

проспект Академіка Глушкова, буд.42 В, м. Київ, Україна - 03187